IELTS İÇİN EN DOĞRU ADRES

Tecrübeli Eğitmenler, Uzman Yaklaşım

Truewayist IELTS eğitimleri, online özel ders veya sınıf dersleri şeklindedir.

Sınavın tüm aşamalarını kapsayan 60 saatlik IELTS sınav hazırlık sınıfları ve kişiye özel eğitim programları hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.

 • Sınav formatında ücretli ve ücretsiz deneme sınavları,
 • Yoğun çalışma temponuza uygun programlar,
 • Geniş kaynak desteği,
 • Sınav hakkında profesyonel danışmanlık ve daha fazlası...

Bizimle iletişime geçtiğinizde, ücretsiz tanışma dersi, akademik İngilizce kulübü ve yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmetleri konusunda bilgi istemeyi unutmayın.

TruewayistIDP IELTS partneridir.

Card-45
Card-25

2024 Sınıf Açılış Tarihleri

  Truewayist ile

  IELTS Sınavında Başarıyı Yakalayın !

  IELTS’e katılarak pek çok konuda bir adım öne geçmiş olursunuz. Temel olarak üç değişik nedenle Truewayist’den IELTS almalısınız
  Eğitim için IELTS İngilizce eğitim veren bir yüksek öğrenim programına kayıt yaptıracaksanız IELTS sizin için çok önemlidir. Ayrıca İngilizce lise programları ve bazı meslekler için de IELTS puanı istenmektedir.

  İş için IELTS Pek çok kurum ve kuruluş işe başlayan personelinden önceden tespit edilen bir IELTS puanı ister. IELTS Genel Eğitim sınavı, sosyal ve işyeri ortamlarıyla ilgili görevleri içerir, bu nedenle birçok profesyonel kuruluş tarafından talep edilmektedir.

  Yurtdışı için IELTS Konu bir ülkeden başka bir ülkeye göç etmek olduğunda pek çok sorunla aynı anda baş etmek zorunda kalırsınız. Eğer gideceğiniz ülkede İngilizce kullanılıyorsa sahip olacağınız IELTS puanı bu zorlukların çoğunu elemenize yardımcı olacaktır

  Sınavın Aşamaları

  IELTS LISTENING

  Yaklaşık 30 dakika sürer.
  Artan zorluk sırasına göre kayıt üzerinde çalınan dört bölümden oluşur.
  Her bölüm bir diyalog veya monolog olabilir.
  Test yalnızca bir kez yapılır ve her bölümün soruları dinlerken yanıtlanmalıdır, ancak öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için zaman verilir.

  IELTS READING

  60 dakika sürer.
  Öğrencilere Akademik Okuma testi veya Genel Okuma testi verilir.
  Her iki test de üç bölümden oluşur ve her iki testte de bölümler artan zorluk sırasına göre düzenlenmiştir.

  IELTS WRITING

  60 dakika sürer.
  Yine, öğrenciler bir Akademik Modül veya bir Genel Eğitim Modülü alırlar.
  Öğrenciler, farklı yazma stilleri gerektiren iki yazma görevini yerine getirmelidir.
  Soru konusu seçimi yoktur.

  IELTS SPEAKING

  Özel eğitimli sınav görevlisi ile yapılan sözlü bir mülakattır
  Mülakat kaydedilen üç ayrı bölümden oluşur;
  – Bir giriş mülakatı,
  – Bir konu hakkında, yaklaşık iki dakika süren bireysel konuşma,
  – ve bu konu hakkında tematik karşılıklı görüşme.
  Sınav yaklaşık 11-15 dakika sürer

  truewayist-ielts-sinav-bolumler-sorular-sureler-okuma-yazma-dinleme-yazma-sinav-online2

  Listening (30 dakika)

  Sorular Academic ve General Training için aynıdır.

  Dört bölüme ayrılmıştır. Ses yalnızca bir kez dinletilecektir. Ses yalnızca bir kez dinletilecek ve karakterler ile anadil konuşmacılarının aksanları arasında çeşitli konuşmaları kapsayacaktır.

  Bölüm 1: Günlük yaşamda iki kişinin arasında geçen konuşmalar (örneğin, konaklama rezervasyonu).

  Bölüm 2: Günlük yaşamda geçen monologlar (örneğin, yerel tesislerin tanımlanması veya bir konferans için yemek planının açıklanması).

  Bölüm 3: Bir eğitim veya öğretim ortamında en fazla dört kişi arasında geçen konuşmalar (örneğin, bir ödevi tartışan bir profesör ve öğrenciler veya bir projeyi planlayan bir grup).

  Bölüm 4: Akademik bir konu üzerine gerçekleşen bir monolog (örneğin, üniversitede gerçekleşen bir ders).

  Reading (60 dakika)

  ▶ Academic

  Üç bölüme ayrılmış olup, her bölüm uzun bir metin içermektedir.

  Reading sınavındaki tüm metinler gerçek kitaplardan, dergilerden ve gazetelerden alıntılardır. Konular uzmanlık gerektiren konular değil, uzmanlık bilgisi olmayan genel halka yönelik olan konulardır. Konular profesyoneller için değil, uzmanlık bilgisine sahip olmayan genel halk içindir ve akademik konuların çok çeşitli olması sebebiyle, iyi bir puan almak için herhangi bir uzmanlık bilgisi gerekli değildir. Reading sınavı pasajları, üniversiteye ya da yüksek lisansa giden veya çalışmak isteyen adaylar için de uygundur.

  Reading sınavı metinlerinin türü, tanımlayıcı ve gerçekçiden çıkarımsal ve analitiğe kadar değişkenlik gösterebilir. Metinler tablolar, şemalar ve çizimler gibi sözlü olmayan öğeler de içerebilir. Metin teknik terimler içeriyorsa, kısaca bir açıklaması yapılacaktır.

  ▶ General Training

  Bölüm 1: Sorular iki veya üç kısa gerçekçi pasajdan oluşacaktır. Bunlardan biri, birkaç cümlenin karışımı olacaktır (örneğin, bir otel reklamı, konu ile alakalı 6-8 kısa cümleden oluşacaktır). Konu, İngilizce konuşulan bir ülkedeki günlük yaşamla alakalıdır.

  Bölüm 2: İşle alakalı konulara (örneğin, başvuru, şirket politikaları, ücretler ve çalışma koşulları, işyeri tesisleri, personel gelişimi ve eğitimi) odaklanan iki kısa pasajdan meydana gelmektedir.

  Bölüm 3: Genel bir konu ile alakalı, nispeten uzun ve karmaşık bir metinden oluşur. Tüm bölümler gerçek hayattaki ilanlardan, reklamlardan, şirket rehberlerinden, resmî belgelerden, kitaplardan, dergilerden, gazetelerden vb. alıntılardır.

  Soru Türleri: Çoktan seçmeli sorular, Tanımlayıcı bilgi, Başlık seçimi, Bilgi ve içerik eşleştirme, Bölümlerin, özetlerin vb. bitirilmesi

  Speaking ( 11-14 dakika)

  Sorular Academic ve General Training için aynıdır.

  Sınav görevlisi ile özel bir odada bire bir görüşeceksiniz.

  Speaking sınavı üç bölümden oluşmaktadır.

  Bölüm 1: Kendini Tanıtma ve Mülakat (4-5 dakika)

  Sınav görevlisi kendini tanıtacak, pasaportunuzu kontrol edecek ve kimliğinizi doğrulayacaktır. Sınav görevlisi genel konular (aile, iş, araştırma, ilgi alanları vb.) ile ilgili genel sorular soracaktır.

  Bölüm 2: Speaking (3- 4 dakika)

  Sınav görevlisi size bir görev kartı verecek ve hazırlanmanız için size bir dakika verilecektir. Görev kartında, konuşmanızda kullanabileceğiniz belirli bir konu ve noktalar olacaktır. Not alabilmeniz için size bir kalem ve kağıt verilecektir. Hazırlık süresi bittikten sonra size verilen konu hakkında konuşmak için bir veya iki dakikanız olacaktır. Sınav görevlisi, daha sonra size bir veya iki soru soracaktır.

  Bölüm 3: Tartışma (4-5 dakika)

  Sınav görevlisi Bölüm 2’deki konuyla ilgili sorular yöneltecektir. Adaylara, genel konuları ve düşünceleri tartışma fırsatı verilecektir.

  Writing (60 dakika)

  ▶ Academic

  Makale iki bölümden oluşmaktadır. Görev 1 ve Görev 2’ye verdiğiniz cevaplar akademik, yarı resmi ve doğal bir üslupla yazılmalıdır.

  Görev 2 : Bir fikir, konu veya sorun hakkında bir makale yazmanız istenecektir. Konular, lisans veya lisansüstü eğitim almak veya bir meslek sahibi olmak isteyen adayların kolaylıkla anlayabileceği genel güncel olaylardır.

  ▶ General Training

  İki bölümden oluşmaktadır. Konu, genel güncel olaylardır.

  Görev 1: Belirli bir durum için bilgi talep eden veya bir durumu açıklayan bir yazı yazmanız istenecektir. Yazı kişisel, yarı resmi veya resmi tarzda olabilir.

  Görev 2: Bir fikir, konu veya problem hakkında bir kompozisyon yazmanız istenecektir. Deneme, Academic Writing Görevi 2’den daha kişisel ve daha az resmi olacaktır.

  IELTS Acaaemic sonuçlarımı göçmenlik amacıyla kullanabilir miyim?

  EILTS Academic ve General Training, iki farklı amaç için kullanılan farklı iki sınav türüdür. Bazı kuruluşlar
  Academic sonucunu General Training yerine kabul etse de, bu tamamen kurumlara bağlıdır. Daha fazla bilgi
  edinmek için başvuru yapacağınız kuruluşla iletişime geçmeniz gerekecektir.

  IELTS UKVI, SELT ve CEFR ne anlama gelir?

  Bazen SELT olarak da adlandırılan IELTS UKVI, diğer IELTS sınavları ile aynıdır, ancak İngiltere Hükümeti tarafından gerekli kılınan ek güvenlik önlemleri içerir. Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR), dil becerisini tanımlayan bir uluslararası standarttır. Yeni başlayanlar için A1\’den dilde uzmanlaşanlar için C2\’ye kadar yükselen 6 puanlı bir ölçekte dil becerisini tanımlar. İngiltere\’de yaşamak, eğitim almak veya çalışmak istiyorsanız IELTS UKVI sınavına girmeniz gerekebilir. Onaylı bir sınava girmeniz gerekip gerekmediğini ve hangi seviyeye ulaşmanız gerektiğini öğrenmek için İngiltere Hükümeti vize kontrol listesini kullanın.

  IELTS Academic ve IELTS General Training arasında ki fark nedir?

  İngilizce konuşulan bir ülkede yükseköğrenim almayı veya çalışmayı planlıyorsanız IELTS Academic sınavına girmeniz gerekebilir. IELTS General Training, iş ortamı veya sosyal ortamdaki İngilizce dil yeteneklerinizi değerlendirir. Orta öğretime devam etmeyi, mesleki bir eğitime kaydolmayı, iş için yurt dışına taşınmayı planlıyorsanız veya Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere veya ‘ye göçmenlik başvurusu yapmak istiyorsanız IELTS General Training sınavına girmeniz gerekebilir.

  ELTS ve IELTS UKVI arasındaki fark nedir?

  IELTS ve IELTS UKVI sınavları format, içerik, skorlama ve zorluk düzeyi açısından tam olarak aynıdır. Tek fark, IELTS UKVI sınavının İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından iş, eğitim ve göç amacıyla onaylanmasıdır. IELTS UKVI sınavına girdiğinizde, onaylı bir sınav merkezinde IELTS UKVI sınavına girdiğinizi göstermesi için sınav sonuç belgeniz biraz farklı olacaktır.

  Yurt dışında eğitim için IELTS'ten kaç almalıyım

  Yurt dışında okumak için ihtiyacınız olan IELTS skoru, IELTS tarafından değil, başvuru yapacağınız kurum tarafından belirlenir. Bir eğitim kurumuna başvurmak için gereken skor, başvurmak istediğiniz kuruma veya bölüme bağlı olarak değişebilir

  Göçmenlik için IELTS'ten kaç almalıyım?
  Göçmenlik için gereken IELTS skoru, ülkeden ülkeye farklılık gösterir.
  Shopping Basket