Aile Birleşimi Sınavı Kursları

Truewayist Almanca Bölümü, konusunda uzman, Alman Dili ve Edebiyatından mezun minimum beş yıllık öğretmenlik deneyimi olan usta öğreticilerden oluşmaktadır.

A1.1 ve A1.2 seviyesinde bir sınavdır. Aday’ın Almancaya hakimiyetini ölçer.

Sayısız Almanca kursu var. Bu kursların bir kısmı, Aile Birleşim Sınavı Hazırlık eğitimleri de veriyor.  Ancak Alman Konsolosluğunun istediği Goethe sertifikası sınavına doğru hazırlanabilmeniz için aile birleşimi eğitimi ve sınavları konusunda deneyimli eğitmen kadrosu olan eğitim kurumlarında hazırlanmanız doğru olacaktır.

Aile Birleşim Sınavı, Almanya Eğitim sisteminin uyum yasası kuralları baz alınarak yapılmaktadır. Truewayist Almanca öğretmenleri, Almanya, Avusturya, İsviçre eğitimli ve Almanya’nın kültürünü bilen kişilerdir. Bu da sizin sınav başarınızı ve ülkeye uyum sürecinizi hızlandırmaktadır. Almanca sınavında Alman kültürüne ait sorular bulunmaktadır.

Sınavda başarılı olmanın diğer şartı da kullanılan materyallerin verimliliği. Okulumuzun sınav sistemine uygun pek çok kaynaktan yararlanmaktadır. Tek bir kaynağa bağlı olarak eğitim vermemektedir. Online eğitimlerde derste kullanılan materyaller tarafınızla paylaşılmaktadır.

Derslere başlamadan önce seviye belirleme çalışması ile ilk derste nerelerde eksik olduğunuz tespit edilir ve size özel olarak hazırlanan müfredat ile ister özel ders isterse de sınıf eğitimi almanız mümkündür.

İster yüz yüze ister ev konforunda online olarak eğitim alabilir derslerimizi kaçırsanız bile her zaman tekrarını izleyebilirsiniz.

orta card
büyük card
küçük card3

Aile Birleşimi Sınavına Hazırlık Atölyesi

Aile Birleşimi Sınavı'nda karşılaşacağınız soru tipleri, sınava hazırlanırken yapılması gerekenler ve en önemlisi Aile Birleşimi Denemeleri ile yoğun hazırlık çalışmaları!

Almanya’daki aile bireyleriyle Türkiye’de kalan eşleri ve henüz reşit olmamış çocuklarını birleştirmeyi amaçlayan Almanya Aile Birleşim Vizesi’ni alabilmek için ibraz edilmesi gerek en önemli konulardan biri; Almanya tarafından kabul edilen sınav merkezlerinden birinden alınan A1 sertifikasıdır.

Sınav; okuma (lesen), yazma (schreiben), dinleme (hören), konuşma (sprechen) bölümlerinden oluşur.

Sınavın süresi 45 dakika okuma, yazma, 20 dakika dinleme ve 15 dakika konuşma olmak üzere toplam 80 dakikadır. Sınav’da 100 üzerinden 60 puan alanlar başarılı kabul edilirler.

Sınav sınırsız süreyle geçerlidir. Alman hükümeti, 18 yaşını aşmış çocuklar için B1 veya C1 sertifikası ya da Almanya’ya yerleştikten sonra belli bir süre Almanca kursuna devam zorunluluğu talep edebilir.

Shopping Basket